Kniha mě předně zaujala obalem. Už jsem několik takových prohlížela. Jedná se o nakladatelství z Brna (Doplněk), které se zaměřuje na současnou evropskou tvorbu - především na norské spisovatele.
Loni k Vánocům jsem si od toho samého autora koupila román Poloviční bratr. Kormě obalu mě zaujala recenze, že styl toho autora je přirovnáván k J. Irvingovi - a to je dost velké lákadlo pro mě, protože Irving je můj srdcový autor (neopakuju se náhodou?). Bohužel jsem byla trochu zklamána, i když jsem dočetla do konce. Pořád jsem hledala tu "irvingovskou" katastrofu, která vybičuje postavy k nějaké akci. NIc takového se nekonalo.
Během loňského roku jsem si však několikrát všimla v knihkupectví, že vyšla další kniha stejného autora (Lars Saabye Christensen) s názvem Model. Ale protože jsem nebyla až zas tak nadšená předchozím románem, nekoupila jsem si ji. Chybka! Teď jsem si Model půjčila v knihovně a přečetla za týden (tedy za dva víkendy, protože přes týden nemám čas číst).
Nechci tady popisovat děj knihy, nechtěla bych případné čtenáře připravit o zajímavé obraty v ději. Jen naznačím, že se jedná o psychologický román, kde hlavní postavou je malíř, který se dozví, že do měsíce by měl oslepnout (nemoc). Jak se s tím vypořádá on a jeho okolí? Neuhodli byste!! A na závěr konečně něco, kdy jsem poznala "irvingovštinu". Nestačila jsem se ani nadechnout.
Takže vřele doporučuji. Slovník je jednoduchý, čte se to i lépe než (ten omílaný) Irving, děj plyne příjemně, nejsou tam žádné "nudné" pasáže. A řešení problému je fakt "dost hustý".
0 komentářů:
Okomentovat
Komentáře prochází schvalováním, mějte trpělivost, pokud se nezobrazí obratem. Děkuji Pavlína